Šampion Srbije blizu grupne faze Lige Evrope

Zvezda je zasijala protiv Kluža! Šampion Srbije je ostvario ubjedljivu pobjedu 4:0 i stekao velike šanse za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Beograđani su odigrali veoma dobar meč, posebno defanzivno, u kojem šampion Rumunije nije imao prevelike šanse osim jedne u finišu, dok je Zvezda napadački bila veoma efikasna i raspoložena, posebno u drugom dijelu.

Utakmica je idealno počela za šampiona Srbije. Nakon udarca Bena intervenisao je Arlauskis, a odbijenu loptu Pavkov je ubacio u mrežu. Nakon toga uslijedio je period u kojem je Kluž imao više loptu u posjedu i prijetio je nakon prekida. Međutim, u tim momentima Beograđani dolaze do 2:0. Sjajnu akciju započeo je Ivanić, Pavkov je spustio loptu za Kataija koji je šalje u mrežu.

Zvezda je bila još bolja u nastavku. Sjajna tranzicija Mirka Ivanića je omogućila idealnu poziciju za El Fardu Bena u 68. minuti kada je pogodio za 3:0. Zatim je Mirko Ivanić odličnu partiju krunisao golom nakon kornera. Odličnu partiju je pored strijelca i asistenta Milana Pavkova pružio i Seku Sanogo, koji je zaustavio većinu napada gostiju.