Remijem protiv Linfilda Banjalučani završili evropski nastup

Fudbaleri banjalučkog Borca završili su svoj evropski nastup u ovoj sezoni i to remijem protiv Linfilda. Borac je u prvom meču u Sjevernoj Irskoj poražen sa 4:0.

Nije utakmica u Banjaluci ponudila mnogo toga, Linfild se orjentisao na odbranu svog gola, nije mnogo prijetio, s druge strane Borac je teško probijao bedem gostiju.

U prvom poluvremenu pokušao je Vranješ za Borac, ali njegov udarac je zaustavila stativa. U drugom dijelu nije bilo uzbuđenja do samog kraja kada je Lukić pokušao glavom, a potom i Ćosić, a u oba navrata golman Džons sjajno je intervenisao pa se rezultat nije mijenjao.

Još jednom je Lukić probao u šestom minutu sudijske nadoknade, ali je lopta otišla preko gola.

Borac je izveo čak 13 kornera u ovom meču, što govori da su imali inicijativu, ali ta inicijativa nije dala rezultat.

Izvor: Sportske